Časté dotazy

Co je to tenký klient a jak funguje?

Tenký klient je jednoduchá pracovní stanice, která sice není samostatným počítačem, ale dokáže jej plně nahradit. Jednoduše řečeno je to pouze zobrazovací zařízení s myší a klávesnicí, za které spouští programy server. Koncový klient to ale při práci vůbec nepozná. Tento klient je podstatně menší než klasický počítač, ušetří vám spoustu místa na pracovní ploše. Je výrazně spolehlivější a méně energeticky náročný.

U nás si takovouto pracovní stanici můžete pronajmout už od 200 Kč za měsíc. Ideální volba pro rychlé připojení nového zaměstnance nebo pro začínající podnikatele.

ilustrace_jaktofunguje

 

Kontaktujte nás

Mít data někde mimo kancelář? A je to vůbec bezpečné?

To je jednoduché. Kdyby to bezpečné nebylo, tak to neděláme – s první ztrátou dat bychom o poškozeného klienta přišli na dobro a další by si spolupráci pořádně rozmysleli. Naopak se nebojíme směle prohlásit, že vaše data nejsou v bezpečí u vás. Pokud neděláte průběžné datové zálohy na několik nezávislých diskových polí, do úplně jiného místa, než kde je umístěn váš hlavní server a všechno nehlídáte průmyslovým kamerovým systémem s pokročilou protipožární ochranou, pak v tom prostě máme pravdu – jakkoliv to může znít namyšleně.

Zálohy serveru

Opravdu cloudem vyřešíme celé IT? To je to tak jednoduché?

Je to tak, poskytneme vám skutečně komplexní IT řešení. Pokryje všechny požadavky, které malé nebo středně velké firmy mohou na informační technologie mít. Pořád nevěříte? Asi nejlépe to pochopíte, když si naše cloudové řešení IT společně rozebereme na části a porovnáme jej s běžným IT řešením, které si firmy provozují přímo na svých serverech rovnou v kanceláři.
Pyramidka

Co všechno je ve službě zahrnuto? Za co a jak platím?

Nejlepší na celém našem řešení je fakt, že z vaší strany není potřeba žádná velká investice. Nepotřebujete najednou do IT vrazit milion a pak jej za desetitisíce měsíčně udržovat při životě, než bude potřeba milion další. Podle počtu zaměstnanců, který vám ke cloudu připojíme, platíte měsíční paušál – za každého zaměstnance od pětistovky do 1500 Kč, podle vámi vybraného rozsahu poskytnutých služeb. A to je všechno.

Potřebujeme na to něco speciálního? Co po nás budete chtít?

Pokud máte ve firmě počítače (klidně i od Apple) a běžně rychlé internetové připojení, pak máte všechno, co pro přechod na cloud potřebujete. Ozvěte se nám a my se podíváme na vaše současné IT řešení – zeptáme se vás na počet počítačů, které potřebujete na cloud převést, a vyřešíme, co s daty na vašem současném serveru. Dostanete od nás podrobný dokument, kde vám všechno vysvětlíme a především precizně propočítáme. Pochopitelně nezávazně.

Co se stávajícím hardware?

Váš stávající hardware si můžete ponechat a dále na něm pracovat. K přechodu do cloudu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Jelikož se připojujete pomocí vzdálené pracovní plochy, je jedno, jak výkonné je vaše stávající zařízení. Naopak mu přechodem do cloudu ulehčíte a nebudete ho zatěžovat ukládáním velkých dat. Může vám tak nakonec sloužit déle, než jste čekali.

Jak dlouho trvá migrace do cloudu?

Přes noc to bohužel nestihneme, ale do měsíce je to v suchu. Tedy v cloudu. To samozřejmě neznamená, že váš business na měsíc postavíme mimo provoz. Během migrace můžete bez omezení pracovat.

Jak funguje uživatelská podpora?

Nepotřebujete zaměstnávat IT specialistu, který se bude o vše starat. Vše je v ceně měsíčního paušálu a my se o vás postaráme se vším všudy. Pokud se vyskytne nějaký problém, mohou vaši zaměstnanci volat přímo k nám.